Co nowego w drugiej edycji Dark Heresy?

Druga edycja unowocześnia oryginalną grę fabularną Dark Heresy zachowując podstawową mechanikę - w tym umiejętności, zdolności, broń i walkę – znane doświadczonym graczom.

Ulepszana przez sześć lat dzięki informacjom zwrotnym od graczy, zawiera nowe zasady prowadzenia śledztw, walk pojazdów oraz nowy system, który dostarczy jeszcze lepszych wrażeń z gry. Jako że gra zawiera wiele zasad z poprzedniej edycji, wcześniejsze dodatki i przygody będzie można dopasować bez większego wysiłku.

Znasz już Dark Heresy? Przeskocz na koniec tej strony, by dowiedzieć się, co Druga Edycja ma do zaoferowania.

 

Dark Heresy II edycja to gra fabularna o niebezpieczeństwie, tajemnicy i brutalnej przemocy, osadzona w dalekiej, zepsutej przyszłości świata Warhammer 40.000. Gracze przyjmują role Akolitów służących na pierwszych liniach wielkiej, tajemnej wojny, mającej na celu wykorzenienie niebezpieczeństw, które zagrażają całej ludzkości.

Jako obrońcy ludzkości, Akolici wplątują się w niebezpieczne przygody w mrocznym sercu sektora Askellon, w ponurej, dalekiej przyszłości 41. Milenium. Działają pod dowództwem jednego z imperialnych Inkwizytorów – niezwykle potężnych agentów poświęcających się za wszelką cenę ochronie ludzkości. 

Inkwizytorzy podróżują na dalekie krańce galaktycznego Imperium Ludzkości, aby wykrywać oraz niszczyć różne zagrożenia i są nieugięci w swoich pościgach. Mimo że posiadają ogromną potęgę, Inkwizytorzy to wciąż tylko ludzie. Nie mogą być wszędzie i przez to muszą polegać na swoich Akolitach, którzy wspierają ich w działaniach. Bycie Akolitą to posiadanie mocy, o jakiej większość ludzi nawet nie śniła. Lecz tą mocą należy władać mądrze, gdyż wykorzystanie jej w zły sposób może przynieść więcej zniszczeń, niż nieużycie jej wcale.

Najmroczniejsze czasy jakie znała ludzkość, wymagają podjęcia desperackich działań. Imperium jest osaczone przez wrogów, tych wewnętrznych, zewnętrznych i spoza rzeczywistości. Tylko jedno uderzenie serca dzieli ludzkość od wymarcia, a zadaniem Akolitów jest zapewnienie, że rodzaj ludzki przetrwa, przynajmniej jeszcze jeden dzień…

Podręcznik główny Dark Heresy II edycja

448-stronicowy, kolorowy podręcznik główny Dark Heresy II edycja zawiera wszystko, czego Ty i Twoi przyjaciele będziecie potrzebowali, by służyć Imperatorowi w sektorze Askellon. Zasady walki oraz tworzenia Bohaterów Graczy i ich przeciwników pozwolą Mistrzowi Gry ożywić potworną rzeczywistość sektora Askellon. Podręcznik główny Dark Heresy może być używany zarówno do pojedynczych przygód, jak i do długich kampanii w ponurej przyszłości 41. Milenium.


Dan Abnett, najlepszy autor licznych powieści ze świata Warhammera 40.000, takich jak „Duchy Gaunta”, „Eisenhorn” i „Ravenor”, napisał specjalnie do drugiej edycji Dark Heresy krótkie opowiadanie o Akolitach w sektorze Askellon.

Przedstawienie Sektora Askellon

Dark Heresy II edycja przedstawia dla Akolitów nowy sektor do odkrywania, gdzie kryje się jeszcze więcej ohydności i podstępnych herezji do wytropienia i zniszczenia.

Askellon to starożytny rejon, starszy niż samo Imperium, którego historia jest pełna tajemnic i kłamstw, kalających każde pokolenie jego mieszkańców. Na domiar złego, sektor jest przeklęty zdającą się nie mieć końca i szalejącą od tysiącleci burzą, znaną jako Pandemonium. Z każdym mijającym wiekiem, staje się silniejsza i coraz bardziej niebezpieczna, pożerając jak głodna bestia wszystko na swojej drodze.

Na wielu światach Askellon, od władczego Juno, przez anarchistyczne asteroidy Portu Aquilla i pobożną ludność Thaur, aż po czerwone kuźnie Cerix Magnus, szaleje strach, a rosnące okrucieństwa Pandemonium zwiastują upadek sektora. Wielu twierdzi, że ludzkość doczekała się przepowiadanego Czasu Końca i będzie potrzeba wielkich czynów ze strony Akolitów, by powstrzymać to okropne przeznaczenie, jeśli w ogóle jest to możliwe.

Sektor Askellon to główna część nowej edycji. Pozwala graczom odkrywać wyjątkowe ludy i kultury, ale także daje schronienie wachlarzowi nowych i niepowtarzalnych przeciwników. Wewnątrz sektora, gracze napotkają szereg postaci, organizacji i kultów. Akolitom nie zabraknie herezji do tropienia i likwidowania.

Jako że Askellon jest tłem drugiej edycji Dark Heresy, fani sektora Calixis mogą być pewni, że cała oprawa i materiały stworzone do tamtego sektora mogą wciąż być wykorzystane do prowadzenia umiejscowionych tam kampanii z użyciem zasad drugiej edycji Dark Heresy bez większych przeszkód. Dodanie sektora Askellon nie unieważnia materiałów dotyczących sektora Calixis. Stworzenie Askellon daje graczom całkowicie nowe rejony do odkrywania i herezje do eliminacji. 

Inkwizytorzy w Askellon

Dark Heresy II edycja daje nam możliwość jeszcze lepszego kreowania postaci imperialnych Inkwizytorów. Każdy jest jednostką wyposażoną w środki, wolę i autorytet, by przeciwstawić się zagrożeniom, które mogłoby zaatakować ludzkość. Bez znaczenia, czy to niebezpieczeństwo przyjdzie z wewnątrz, zewnątrz czy może spoza rzeczywistości.

W jurysdykcji Inkwizytora leży, by obejmować dowództwo nad potężnymi armiami, walczyć z wrogiem, któremu tylko on wie jak się przeciwstawić, lub wydać rozkaz spalenia całego świata, tak aby skaza herezji nie zainfekowała reszty sektora.

Wyjątkowość Inkwizytorów leży w ich samotnym zrozumieniu prawd o wrogach ludzkości i niezwykłej woli, by przetrwać i zwalczyć te zagrożenia, bez względu na koszty. Każdy Inkwizytor walczy dla ludzkości na swój własny sposób, dobiera sposoby radzenia sobie z najstraszniejszymi wrogami, a to oznacza, że każdy sektor ma własną, unikalną, inkwizycyjną obecność.

Niewielu Inkwizytorów działa w nawiedzonych regionach Askellon. A zatem, wielu Akolitów może być świadomych obecności tylko swojego Inkwizytora i działać z przeświadczeniem, że jest on jedynym w całym Askellon. Mimo to, ludzkości zagrażają bezliczne niebezpieczeństwa wewnątrz sektora, więc Akolici muszą bez ustanku decydować, które herezje są najniebezpieczniejsze. Wiedząc przy tym, że podczas ich śledztw, inne niezliczone herezje jątrzą i psują przyszłość sektora Askellon. Działając, często z niewielkim lub bez żadnego wsparcia, Akolici wiedzą, że jeśli zawiodą, nie będzie nikogo innego, kto powstrzyma sektor przez popadnięciem w ciemność.

null

Obowiązek Akolity

W obowiązku Akolitów leży, by strzec ludzkości przed wielorakimi ścieżkami potępienia, za pomocą dymiących bolterów lub wirusowych bomb spalających całe światy, jeśli jest to konieczne. Akolici nie uchylają się od ich szlachetnego powołania, bez względu na to, jak wielkie może być niebezpieczeństwo, gdyż jedyną bardziej przerażającą rzeczą od odległości, które muszą przemierzyć, by zwalczyć herezję, może być to, co nastąpi, gdy zawiodą.

Śledztwa doprowadzą ich do śmiertelnych potyczek ze spaczonymi mutantami, potężnymi psionikami i zabójczymi pomiotami. Akolici muszą stanąć twarzą w twarz z okropieństwami demonów i starożytnych xenos poświęcających się zwalczaniu ludzkości jako całego gatunku, a ponad to toczą bitwy o przetrwanie pośród sieci spisków i zdrad. Prawdopodobnie największym zagrożeniem, na jakie natrafią, są inni ludzie, jako że ludzka dusza to żyzna gleba dla nasion zepsucia. Plugawe kulty i szalone herezje przenikają przez wszystkie obszary Imperium i podejrzenie nie omija nikogo.

Poprzez swoje czyny, gracze i ożywieni przez nich Akolici, tworzą epickie opowieści, gdzie często zaledwie chwile dzielą ludzkość od wiecznej ciemności i tylko ich wspólny wysiłek może pokonać wrogów i zapobiec zniszczeniu Imperium, przynajmniej na jeden dzień. Akolici nie mają odpoczynku, gdyż wszechobecnych zagrożeń pragnących zagłady ludzkości nie można zliczyć. Zawsze istnieją gdzieś herezje do odkrycia, xenos do pokonania i demony do wygnania. Być Akolitą to wiedzieć, że te zagrożenia istnieją i posiadać siłę i wolę, by z nimi walczyć, bez względu na poświęcenie. Podnieś zatem bolter oraz miecz łańcuchowy i wejdź w świat drugiej edycji Dark Heresy.

null


Dołącz do walki! Służ Imperatorowi!

Dark Heresy II edycja jest doskonała dla nowych oraz doświadczonych Akolitów, a przede wszystkim dla tych, którzy pragną zostać pewnego dnia Inkwizytorami.


Sektor Askellon czeka na odważnych i godnych wypleniania herezji w imię Imperatora. Oczyść jego światy z heretyków i staw kres wszelkim zagrożeniom Imperium, które staną na twej drodze. Zanieś święte światło Imperatora w ciemność i wykaż się jako jeden z jego potężnych i lojalnych Akolitów w drugiej edycji Dark Heresy.